Sprytne pomysły na aranżację mieszkania.

Bez względu na to jakiej wielkości jest Twój dom, musisz zadbać o jego porządek. Zbyt duża ilość rzeczy, zazwyczaj niepotrzebnych, powoduje nie tylko bałagan, przez co Twoja przestrzeń do życia staje się mniej atrakcyjna i, co za tym idzie, powoduje gorsze samopoczucie. Są jednak pewne sprytne pomysły na aranżację mieszkania, które pomogą utrzymać porządek i sprawią, że nie będziesz się dłużej zastanawiać gdzie coś zostało odłożone. Oto część z nich:

 

PRZEDPOKÓJ

Postaraj się stworzyć centralne miejsce, które będzie służyło do odkładania torebek, kluczy czy portfela. Pomoże to nie tylko zachować porządek, ale również sprawi, że każdy z domowników będzie do nich łatwy dostęp, a Ty już nie będziesz miał potrzeby po raz kolejny szukać kluczyków do auta.

Dedykowana półka lub szafka na buty, w której będą przechowywane tylko te rzeczy, które odpowiadają aktualnej porze roku. Nie ma powodu, aby w upalnym sierpniu skórzane buty zasłaniały Ci dostęp do przewiewnych sandałów.

Postaraj się umieścić tablicę z haczykami na dowolnej ścianie garderoby lub pokoju, dzięki czemu będziesz w stanie powiesić tam różne torebki, kurtki lub akcesoria. Znajdziesz je szukając haseł “płyta perforowana”, “tablica perforowana” lub też “plecy perforowane”.

 

ŁAZIENKA

Świetnym pomysłem jest, aby w kabinie prysznicowej (jeśli takową posiadasz) znalazły się specjalne półki, które powiększą możliwości przechowywania szamponów, odżywek czy peelingów, które lubią dziwnym trafem znajdować się wszędzie. Są również analogiczne rozwiązania, jeżeli posiadasz wannę.

Pasek taśmy magnetycznej w łazience doskonale sprawdzi się, żeby uporządkować takie przybory jak nożyczki, pinceta czy obcinacz do paznokci .

Używaj haczyków ściennych do powieszenia ręczników czy szlafroków – pozwoli Ci to na zaoszczędzenie miejsca, zwłaszcza, jeśli Twoja łazienka nie jest największych rozmiarów

Użyj organizerów do szuflad na kosmetyki, biżuterię i inne luźne przedmioty.

Półki są zawsze dobrym pomysłem, aby zwiększyć miejsce do przechowywania.

 

KUCHNIA

Podziel szafki kuchenne na kategorie tak, żeby były one jak najbliżej miejsca, w którym zostaną wykorzystane. Talerze dla dzieci trzymaj w niższych szafkach tak, żeby miały do nich dostęp, a garnki czy patelnie w pobliżu płyty grzewczej lub gazowej.

Świetnym pomysłem, zwłaszcza dla małej kuchni, jest dodanie “wysepki”, która znacznie zwiększy przestrzeń potrzebną do przechowywania i przygotowywania posiłków.

 

To tylko kilka ze sprytnych sposobów, które pomogą Ci zarówno utrzymać porządek w Twoim mieszkaniu, jak i zaoszczędzić w nim trochę miejsca. Dodatkowo, większość z tych pomysłów można zrealizować tanim kosztem, a komfort mieszkania automatycznie się polepszy.

Autor

  • Od dawna interesowała się doradztwem i copywritingiem. Obecnie wciąż poszerza swoje zainteresowania, dzięki ciągłemu rozwojowi i nauce. Uważa, że oszczędność i dobre zarządzanie budżetem to klucz do bogactwa i sukcesu.

2 thoughts on “Sprytne pomysły na aranżację mieszkania.

  1. Swój przedpokój zabudowałam szafą na wymiar ze szklanymi drzwiami. Na wprost jej szafy mam siedzisko z wieszakami. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Polecam

  2. Najbardziej ciesze w moim przedpokoju z półki na buty robionej na wymiar. Zawsze nie miałam gdzie ich kłaść i trzymać, a teraz jest idealnie.

Comments are closed.